Özlem Sönmez

öz

Antalya doğumluyum. İlk-Orta-Lise Öğrenimini Antalya’da tamamladım. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrapaşa Tıp Fakültesinden Mezun oldum. Pratisyen hekimliğim süresince Türk Böbrek Vakfı’nda Sorumlu Diyaliz Hekimi olarak görev yaptım. İç Hastalıkları Asistanlığı eğitimimi İstanbul Haseki Eğitim Araştırma hastanesinde tamamladım. Ankara Onkoloji Hastenesinde Tıbbi Onkoloji Yan Dal eğitimi aldım. Mecburi hizmetimi Sakarya’da tamamladıktan sonra Aralık 2013 de Yeditepe Üniversitesi Tıbbi Onkoloji Bilim dalında Yardımcı Doçent ünvanıyla göreve başladım.
Onkolog olmak istedim. Çünkü; kötü haberi aldıklarında insanların etraflarını duyamaz olduklarını, konuşulanları anlamadıklarını, kendilerini yalnız ve demir bir kafesin içine kapatıldıklarını hissettiklerini anladım. Yerinde yapılan empati ile duvarların kırılabileceğine inandım.
Omuza dokunan bir sıcak el olmak istedim…
Kanserle, içindeki bilinmezleri aydınlatarak ustaca dans edilebileceğine inandım.
Mesleki tatminim en yükseldiği zamanlar, hastalarımın büyük bir yıkım yaşadıklarını hissettikleri anda vermeye çalıştığım destekle gözlerindeki umut ışığının tekrar parlamaya başladığını gördüğüm anlardır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s